Note 8 Şarj Soketi Değişimi

Note 8 şarj soketi değişimi gerektiren durumlarda cihazınızın şarj olmaması, geç şarj olması, kablo şarj yazısı veya şarjda iken kesmesi gibi genel sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların nedenleri çözümlerini yazının detaylarında bulacaksınız. Note 8 Şarj Soketi Değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Note 8 Şarj Soketi Değişimi

Note 8 Şarj Soketi Değişimi

  • Samsung Note 8 şarj soketi değişimi gerektiren durumlar nelerdir?
  • Parça değiştirmeden sorunumu çözebilirmiyim?
  • Neden şarj soketi değişmesi gerekir?
  • Şarj soketi garanti kapasmındamıdır?

Note 8 şarj soketi değişimi gerektiren durumlar nelerdir?

1. Note 8 Düzgün Sarj Olmaması:

Cihazlarınız şarj da iken şarj takılı değil gibi göstermesi, şarj da iken aşırı ısınması, şarj olurken sürekli kesilmesi veya uzun süre de şarj olması durumlarıdır.

2. Note 8 Sıvı Teması:

Note 8 telefonlarınız IP68 sertifikası ile toz ve sıvı temasına karşı dayanıklıdır. Fakat kesinlikle su geçirmez değildir. Bu nedenle telefonlarınızın uzun süre su ile temas etmesi veya nemli bir ortamda bulumnası durumunda şarj soketi zarar görebilir. Telefonlarınızda bu uyarıyı “Nem Algılandı” uyarısı olarak almaktasınız.

Bu uyarıyı veren telefonlarınızın kısa devre yapmasını engelleyen bir sistemdir.

Sıvı teması sadece cihazda değil aynı zaman da şarj aletinide kontrol etmeniz gerekir.

3. Note 8 Kablo Şarj Uyarısı:

Kablo şarj uyarısı alıyorsanız bunun bir kaç farklı sebebi olabilir. Bunlar;

  • Şarj başlığınızın veya kablonuzun orjinal olmaması veya bozulmuş olması
  • Şarj aletini taktığınız prizin veya uzatma kablosunun bozuk olması
  • Şarj soketinin bozuk olması
  • Kalitesiz Powerbank kullanınımıda cihazlarınızın kablo şarj uyarısı yazmasına neden olmakadır.

Eğer böyle bir sorun yaşamakta iseniz ilk önce muhakkak ilk iki maddeyi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Parça değiştirmeden sorunumu çözebilir miyim?

Note 8 şarj soketi sıvı teması ile ilgili bir sorununuz var ise telefonlarınız da zaman içerisinde bu sorununuzun düzelme imkanı tabiki bulunmaktadır. Diğer sorunlarınızda ise muhtemelen soketin değişmesi gerekecektir. Bu hem sizin hemde telefonunuzun güvenliği açısından önemlidir.

Note 8 şarj soketi değişimi neden gerekir?

Hem zaman hem de güvenliğiniz için bu gereklidir. Eğer cihazınızda böyle bir sorun yaşıyor iseniz telefonunuz ya hiç şarj olmayacak yada geç olacaktır.  Zaman kaybınızın nedeni bu önemli husustur. Güvenliğiniz ile ilgili kısım ise telefonlarınızı şarj olmuyor diye soketini kastırmanız, oynatmanız zaman içerisinde anakartınıza zarar verecek böylece telefonunuzun patlamasına neden olacaktır.

Zaman ve güvenlik haricinde en önemli mesele ise telefonunuzun fiyatıdır. Yüksek meblağlar ödeyip aldığınız Note 8 telefonunuzun şarj soketi gibi basit bir sebepten kullanılamaz hale gelmesi hem sizi hem bütçetiniz ciddi anlamda sarsacaktır.

Note 8 Şarj soketi garanti kapsamında mıdır?

Her ne kadar cihazlarınız IP68 toz ve sıvı teması sertifikasına sahip olsa da suyun veya sıvının giremeyeceği hiç bir yer yoktur. Sıvı teması olması durumunda cihazınızın garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Şarj soketi tamamen kullanıcı kaynaklı ve cihazlarınızda en çok kullandığınız bölüm olduğundan yetkili servislerde bu işlemin garantisi bulunmamaktadır.

Ayrıca yetkili servisleri hiçbiri sadece şarj soketi değişim yapmamaktadır. Bu işlem için neredeyse sizden cihazın yarı parasını isteyecek ve ana kart değişimi yapacaktır.

Telefonlarınızın olası tüm sorunlarında sitemizden iletişime geçebilirsiniz.

Note 8 Şarj Soketi Değişimi için iletişim Bilgilerimiz;

+90 542 353 71 58

+90 216 353 71 58

WhatsApp Linkimiz